ورود اعضاء

   

پسورد خود را فراموش کرده اید؟

به سایت مهندسی ذهن RJ خوش آمدید

مهندسی ذهن RJ

معرفی دوره های آموزشی مهندسی ذهن RJ
"اگر چگونه فکر کردن را به ديگران بياموزيم ، چگونه زيستن را خود خواهند آموخت"

تاكنون تلاش هاي زيادي براي شناخت كاركرد مغز و فكر انسان انجام گرديده و دانسته ها و تجربه هاي فراواني گرد آوري شده است . به ويژه در دهه هاي اخير نوروساينتيست ها دريافته اند که توانايي هاي مغز انسان را مي توان بهبود بخشيد و از اين راه مي توان بهبود اساسي در زندگي افراد ايجاد کرد . پژوهشهايي در اين زمينه در دانشگاه ها ( از جمله دانشگاه ميشيگان ، استنفورد ، نيوساوت ولز ،... )  انجام گرفته که اين موضوع را تأييد مي کند . از طرف ديگردر تمدن هاي گوناگون راهکارهاي ويژه اي براي بهبود کارکرد فکر انسان سفارش گرديده است . ولي با بررسي  همه ي آن ها آشكار  مي گردد كه هر كس از زاويه اي ويژه آن را درك كرده ( مانند داستان فيل در تاريكي ) و از ديدگاه خود در جهت بهبود كاركرد آن تلاش كرده است .امروزه با پيشرفت هايي كه در دانش هاي گوناگون رخ داده ، زمان آن رسيده كه دانش هاي پراكنده در اين زمينه گردآوري شده و با يك نگاه كلي در دانشي ويژه به آن پرداخته شود .

اين کار در سالهاي گذشته آغاز گرديده و در حال حاضر در ايران با نام مهندسي ذهن RJ شناخته مي شود . همه ي انسان ها يک کامپيوتر همراه که توانمندترين کامپيوتردرجهان مي باشد را در سر خود حمل مي کنند ولي کاربري اين کامپيوتر را نمي دانند . مهندسي ذهن RJ در واقع مهندسي اين کامپيوتر است .  دوره ي تربيت مربي مهندسي دهن گرايش خلاقيت و مهندسي ذهن در چند گرايش دیگر به شکل آکادميک در ايران و مالزي راه اندازي گرديده و يک دوره مربي در سال 1390 فارغ التحصيل گرديده اند . دوره هاي کوتاه مدت براي گروههاي سني گوناگون نيزدر بخش هاي آموزشي از جمله در مدرسه ها ، دانشگاه ها، شرکت ها و . . . اجرا گرديده و در حال اجرا مي باشد . اين دوره ها مهارتي بوده و موجب تقويت مهارت هاي فکري در انسان مي گردد .

شرکت کنندگان در دوره هاي کوتاه مدت ابتدا از نظر فکري مورد سنجش قرار مي گيرند و ازشيوه ي کارکرد مغز خود آگاهي خواهند يافت . سپس کاستي هاي فکري خود را تشخيص داده و به اصلاح آن اقدام مي کنند . پس از رسيدن به آمادگي فکري تمرين هايي را براي بهبود کارکرد مغز خود انجام مي دهند. و شاهد تحولات بسيار بزرگي در زندگي خود خواهند بود . در اين کلاس ها مشکلات فکري به طور کلي برطرف گرديده و شرکت کنندگان هرگز دچار مشکلات فکري مانند استرس ، اضطراب ، افسردگي و ... نخواهند شد . در صورت ادامه دادن تمرين هاي اين رشته توان فکر بسيار زياد شده و فرد نابغه خواهد شد .

فارغ التحصيلان رشته هاي آکادميک مهندسي ذهن RJ توانايي شناخت و حل مسئله در هر سطحي را دارا مي باشند . اين افراد نخبه هايي هستند که در هر زمينه و سطحي مي توانند مشاوره ي فکري ارائه دهند . شناخت مشکلات کارخانه ها ، شرکت ها ، سازمان ها و ... ، ارائه ي راه کار و توانمندسازي از جمله توانمندي هاي اين افراد مي باشد . در آينده وجود چنين افرادي در تمام شغل ها اجتناب ناپذير است .

اين سايت براي دسترسي همه به اين دانش و مهارت هاي فکري و آسان سازي کار شرکت کنندگان در کلاس ها توسط آقاي احسان زند اولين فارغ التحصيل اين رشته در ايران طراحي و راه اندازي شده وهمه ي کارهاي مربوط به مديريت اين سايت را اولين دوره ي فارغ التحصيلان اين رشته در ايران انجام مي دهند.

در اين سايت کارهاي فکري و ايده يابي هايي براي همه ي مردم ارائه مي گردد که شرکت در آن بر اساس سفارش هاي گفته شده در هر مورد به مرور زمان با عث بهبود کارکرد فکر مي گردد . به عبارت ديگر مي توان گفت هر کار ارائه شده در اين سايت يک تمرين فکري مي باشد .

گروه مهنسي ذهن RJ از همه ي انديشمندان ، صاحب نظران ، مخترعان ، مکتشفان ، مبتکران ، علاقه مندان و همه ي پژوهشگران در امور مربوط به اين رشته براي پر بارتر شدن و پيشرفت روز افزون اين دانش مهارتي در ايران دعوت به همکاري و همياري مي نمايد . با اين اميد که از راه بارور کردن انديشه ي ايراني انديشمنداني توانمند تربيت گردند و مشکلات ايران و جهان به دست انديشمندان به شکل ريشه اي از ميان برداشته شود .

مهندسي ذهن RJ در گروه هاي آموزشي زير ارائه مي گردد:
1- گروه آموزشي آموزش عالي
2- گروه آموزشي دانش آموزي
3- گروه آموزشي عمومي
4- گروه آموزشي دانشجويي

  نام و نام خانوادگی
 پست الکترونیکی  
متن پیام

لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید